ТЕМАТИЧНІ ГРУПИ АНГЛОМОВНИХ ТЕРМІНІВ ФАХОВОЇ МОВИ ВИЩОЇ ОСВІТИ США
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-5339.2021.8.246194Анотація
У статті на основі системного підходу висвітлено визначені автором тематичні групи англомовних термінологічних одиниць фахової мови вищої освіти США. Здійснена спроба наукового осмислення співвіднесеності понять «тематична група» та «лексико-семантична група». Зазначено, що тематична класифікація лексем, яка є найбільш розповсюдженим способом об’єднання слів, базується на внутрішніх зв’язках предметів і явищ дійсності та зумовлена предметно-логічними ознаками і спільним функційним призначенням цих лексем. Тематичні групи тієї чи іншої галузевої терміносистеми можуть містити по кілька ядерних лексико-семантичних груп, а їхні одиниці характеризуються чіткою диференціацією ознак. Наголошено, що у тлумаченні поняття тематичної групи сучасна лінгвістика ставить своїм завданням визначення шляхів та особливостей семантичного розвитку (екстралінгвістичних аспектів) не окремих слів, а груп лексем, які мають одну смислову спрямованість. Під тематичною групою розуміють групу слів, що охоплює слова, виділені й об’єднані на основі спільності предметно-логічних зв’язків, однієї й тієї ж частини мови; або слова інших частин мови, необхідні для розкриття тієї чи іншої загальної теми. У процесі системного вивчення англомовної термінології вищої освіти США на понятійному рівні терміни розподілені авторкою у певному порядку – вибудовано предметно-тематичну класифікацію, результатом якої є об’єднання термінів у тематичні групи. Тематична класифікація передбачає чітку, логічно обґрунтовану організацію термінологічної лексики. Класифікацію термінолексики американської вищої освіти здійснено, виходячи з визначення її змісту, встановлення обсягу семантики кожного окремого терміна, того поняття, яке за певною родовою ознакою поєднується з іншими термінологічними одиницями в єдиній терміносистемі вищої освіти США.
Ключові слова: терміносистема; англомовна фахова мова вищої освіти США; системний підхід; семантика; тематична група; лексико-семантична група; фахова мова.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.