МУЛЬТИМОДАЛЬНІСТЬ СУЧАСНОЇ АНГЛОМОВНОЇ ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-5339.2022.10.266944Анотація
Стаття присвячена критичному огляду сучасних праць провідних українських та зарубіжних дослідників, зосереджених на вивченні англомовної інтернет-комунікації. Актуальність дослідження зумовлена тим, що Інтернет надав користувачам безпрецедентну свободу комунікативної дії, якої не існувало в колишніх історичних формах комунікування, що долає географічні відстані та соціальні розбіжності. Проведено комплексний аналіз основних характеристик та особливостей функціонування елементів інтернет-комунікації. Особливу увагу приділено явищу мультимодальності – одній з основних особливстей інтернет-комунікації, що передбачає використання кількох засобів чи каналів передачі інформації. Мультимодальність описує комунікацію з точки зору текстових, аудіовізуальних, лінгвістичних та просторових модусів, які задіяні для складання та передачі повідомлення. Мультимодальна комунікація задіює різні семіотичні модуси, які орієнтовані на підвищення ефективності передачі та сприйняття повідомлень. Розглянуто функції мультимодального інтернет-тексту, а також лінгвістичні особливості комунікації через мережу Інтернет, наведено приклади. В той час як мова є центральним кодом, невербальні компоненти також відіграють важливу роль у процесі передачі інформації. Аудіовізуальна складова є каталізатором повноцінного сприйняття реципієнтом інформації, що транслюється. Мультимодальна лінгвістика тільки зароджується і починає відповідати на питання конгруентності функціонування всіх елементів інтернет-комунікації. Вона без сумніву є необхідним та важливим напрямом сучасної лінгвістики, що вивчає закономірності комунікації в мережі.
Ключові слова: інтернет-комунікація; інтернет-лінгвістика; мультимодальність; спілкування; сучасні інтернет-технології.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.