ГНОСЕОЛОГІЧНИЙ КОМПОНЕНТ ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ СТУДЕНТІВ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-5339.2022.10.266749Анотація
У статті схарактеризовано гносеологічний компонент громадянської ідентичності британського студента, що містить комплекс знань у різних сферах, включаючи політику, історію, економіку, навколишнє середовище та сталий розвиток. Висвітлено три основні групи знань, з-поміж яких: знання своєї самості та критичне саморозуміння, знання та критичне розуміння мови та спілкування, знання та критичне розуміння світу. Зазначено, що гносеологічний компонент громадянської ідентичності забезпечує пізнання оточуючого світу та себе у цьому світі загалом і в своїй країні та громаді зокрема, сприяючи успішній взаємодії з іншими людьми. Наголошено, що саме поняття демократії нерозривно пов’язане з поняттям «громадянська ідентичність» у тому сенсі, що демократичні процеси в державі, як правило, залежать від сформованої у громадян поінформованої та активної громадянської позиції. З’ясовано, що британські педагоги розглядають якісну громадянську освіту протягом усього життя як необхідний базис для формування громадянської ідентичності особистості. Авторка резюмує, що формування громадянської ідентичності студентів у Великій Британії набуває все більшої уваги, підкреслюючи роль демократичних цінностей і прав людини в умовах сьогодення, що базуються на необхідності підтримки сталого суспільства, економіки та екосистем, а також практики сталого способу життя кожної людини. Тому важливим є виховання поінформованих, відповідальних, активних громадян, здатних зробити свій внесок у мирне, толерантне, інклюзивне та безпечне суспільство.
Ключові слова: гносеологічний компонент; громадянська ідентичність; громадянська позиція; демократичні цінності; знання; критичне розуміння; студенти закладів вищої освіти Великої Британії.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.