ВИКЛИКИ НАВЧАННЯ ESP В УМОВАХ ВІЙНИ.
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-5339.2022.9.258230Анотація
Зазначено, що реалії, з якими сьогодні стикається Україна, а саме повномасштабна війна із введенням воєнного стану на території всієї країни, призвели до низки питань щодо ефективного, але безпечного проведення освітнього процесу та його належного управління в університетах та інших закладах освіти. Незважаючи на попередній досвід запровадження дистанційного та змішаного режимів навчання в період пандемії Covid 19, наголошено, що деякі аспекти організації освітнього процесу потребують перегляду з урахуванням нового досвіду навчання у воєнний час та необхідності врахування емоційного напруження студентів, особливо тих, які опинилися на тимчасово окупованих територіях. У статті подано результати опитування студентів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», проведеного з метою виявлення й аналізу рівня адаптованості студентів технічних факультетів до вивчення іноземної мови в екстремальних умовах, а також актуальності засобів і методів, застосованих викладачами на заняттях з англійської мови для спеціальних цілей. Серед результатів відзначено високу мотивацію студентів до вивчення іанглійської мови, посилення міжкультурної комунікації та здебільшого високу адаптацію до дистанційного режиму навчання. Встановлено, що студенти висловили небажання обговорювати війну та відповідні новини на заняттях з англійської мови для спеціальних цілей і мають проблеми з управлінням своїм навчальним часом. Усі отримані результати дають підстави для подальшого перегляду навчальних програм з метою більш повного задоволення освітніх потреб студентів.
Ключові слова: освіта у воєнний час; заняття з англійської мови для спеціальних цілей; дистанційне навчання; відкриті онлайн-курси; синхронне навчання; асинхронне навчання; емпатія викладача; міжкультурне спілкування.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.