Використання мови та формування ідентичності українських онлайн співтовариств у Німеччині
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-5339.2021.7.230972Анотація
Ця стаття вивчає використання мови та її відношення до ідентичності українських громад у Німеччині на веб-сайтах та в соціальних мережах. Починаючи з 2014 року, конфлікт на Сході України призвів до надзвичайно великого та інтенсивного потоку українських мігрантів до Західної Європи та Німеччини, зокрема, породжуючи давні проблеми формування ідентичності та використання мови як в Україні, так і всередині українських діаспорних спільнот світу. У цій статті розглянуті мовні ідеології, практики та формування ідентичності української діаспори в Німеччині шляхом аналізу її мовної онлайн-активності. Для цього наш аналіз спиратиметься на низку міждисциплінарних методологій, включаючи попередні описові звіти онлайн-дискусій діаспор, їх мовні практики та ставлення до мови, а також дослідження дискурсивного формування національної ідентичності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.