Особливості творення та семантика англомовної термінології сфери охорони довкілля
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-5339.2021.7.229025Анотація
Стаття присвячена аналізу становлення англомовній термінології сфери охорони довкілля та її дослідженню за різними типологичними ознаками. З процесом розвитку екології як науки та потреби в охороні довкілля питання дослідження структури, семантики та прагматики термінології охорони довкілля вимагають постійного вивчення. Мета дослідження – виявити особливості англомовної термінології сфери охорони довкілля. Дослідження проводилося у 2 етапи. Під час першого етапу було висвітлено причини утворення термінології сфери охорони довкілля, етапи її розвитку та відповідність основним ознакам терміну. З’ясовано, що дослідження професійної англомовної термінології охорони довкілля є одним із важливих чинників, які випливають із необхідності масштабного вивчення та вирішення екологічних проблем. В процесі другого етапу було проаналізовано 349 англомовних термінів сфери охорони довкілля та класифіковано їх за основними типами, за 11 тематичними групами, які охоплюють лексико-тематичні групи, а також було представлено антонімічні відношення термінології сфери охорони довкілля. Було з’ясовано, що англомовним термінологічним одиницям сфери охорони довкілля властиві заперечні приставки: un-, dis-, il-, -non-, -de, -in. Частіше терміни утворюються від префіксів -non- та un-. Найменше термінів утворюються за допомогою приставок im- та anti-. Відповідно до структури англомовна термінологія сфери охорони довкілля містить в собі прості, похідні, складні та багатокомпонентні терміни. Матеріалом дослідження стали словники термінів сфери охорони довкілля: англомовний словник сфери охорони довкілля Collin P. H., 2004 та українсько-російсько-англійський словник з екології та природоохоронної діяльності: словник Воронової Є.М., 2012 р.
Ключові слова: англомовна термінологія сфери охорони довкілля; антонімічні відношення; довкілля; охорона довкілля; екологія.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.